Tábory na koních

Cena zahrnuje: ubytování, plnou penzi s pitným režimem, výuku jízdy na koni a celodenní dozor. (Cenu je nutno uhradit nejpozději měsíc před nástupem)
Týdenní turnusy jde libovolně spojovat.
Nástupní den je uveden u každého turnusu.

Co budeme dělat

Během tábora se seznámíte se základy chovu koní, s péčí o koně - krmení, čištění, sedlání + ošetřování jezdecké výstroje, základy veterinárního ošetření, absolvujete teoretickou přípravu a zásady bezpečnosti při zacházení s koňmi. Výcvik je rozdělen podle jezdecké zdatnosti účastníků pod dohledem cvičitele. Jezdit budete na pískové jízdárně, popřípadě si vychutnáte krásnou vyjížďku v přírodě. Zkrátka prožijete týden s kamarády a získáte dovednosti se vším, co ke koním patří. Každý si najdete toho svého "Miláčka". Po jízdě na koni pokračuje tábor celotáborovou hrou a ostatními táborovými aktivitami.

 

1/  30.06.- 08.07. 2018

Koně + cel. hra STAROVĚKÉ ŘECKO

Kerberos? Co se skrývá pod tímto heslem? Minotaurus? Jak asi vypadá? Kentaura řada z nás známe, ale kde se vzal a co ho drží při životě?  Kdo zabil Medůzu a kdo vlastně původně byla? A co Daidalos kladl na srdce svému synovi Ikarosovi? Znáte alespoň jednu odpověď na těchto pár otázek? Ano, ne? Nevadí, vydáme se společně o více než 2500 let do minulosti a všechno zjistíme společnými silami. Třeba nám nějaký bůh sešle na zemi dobro, nebo prostý oheň. Víte, že i Olympijské hry vznikly právě tady ve Starověkém Řecku? Snad nás Bohové olympu nebudou moc trápit a všechny překážky, které nám naloží zvládnem a vyhrajem zlato. 

Cena  4900,- Kč

nástupní den: sobota 15--16 hodin, odjezd neděle 10 hodin.

 

 

2/  08.07.- 15.07. 2018

Koně + cel. hra  INDIÁNI NA KONÍCH

Staň se s námi součástí indiánského příběhu, který právě připraujeme. Kromě každodenní výuky jezdectví si ukážeme stavění tee pee, výrobu amuletů, náhrdelníků a čelenek, naučíme se indiánskou řeč i písmo, budeme střílet z luku, zvolíme kmenové náčelníky a vyzkoušíme si spoustu dalších dovedností z indiánského života.

Cena  4500,- Kč

nástupní den: neděle 15--16 hodin, odjezd neděle 10 hodin.

 

 

3/  15.07.- 22.07. 2018

Koně + cel. hra  EVOLUCE

Celou týdenní cestu, spojenou s historickým vývojem člověka, nás budou provázet zkušení cestovatelé časem, známí jako Tomáš, Tonda, Bára, Adam a Honza, kteří se k nám připojí jako zkušení průvodci. Společně budeme sledovat postupný vývoj našeho lidu a chování, od prvního výskytu na zemi, až k mnoha různým formám života, které nás v současnosti obklopují. A kdo ví, třeba se nám poštěstí navštívit i nedalekou budoucnost a nahlédnout na to, co nás teprve čeká...

Cena  4500,- Kč

nástupní den: neděle 15--16 hodin, odjezd neděle 10 hodin.

 

 

4/  22.07.- 29.07. 2018

Koně + cel. hra  STŘEDOVĚK

Jaké by to bylo, vrátit se několik století zpátky do dob, kdy hlavním cílem bylo dobýt nepřátelský hrad či území? Staňte se u nás na týden obratným lučišníkem, mazaným loupežníkem, udatným rytířem či půvabnou dvorní dámou. Vyzvěte na souboj svého protivníka a vyhrajte v souboji ruku urozené dámy. Společně se naučíme vázat uzle, vyrábět praky a základní tance, jako jsou valčík, mazurka, polka.

Zajímají Tě další věci z této doby? V tom případě bude tento týden přímo pro Tebe.

Cena  4500,- Kč

nástupní den: neděle 15--16 hodin, odjezd neděle 10 hodin.

 

 

5/  29.07.- 05.08. 2018

Tábor s jízdou na koni 2 x denně

Cena  5400,- Kč

nástupní den: neděle 15--16 hodin, odjezd neděle 10 hodin.